Всеукраїнська науково-практична дитяча конференція «День рослин»
Відповідно до плану роботи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на 2015 рік, затвердженим Міністерством освіти і науки України, в рамках проведення ІІІ Міжнародного Дня рослин в Україні Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Інститутом харчової біотехнології та геноміки НАН України з 14 до 16 травня 2015 року у м. Києві проводилась Всеукраїнська науково-практична дитяча конференція «День рослин». Третій міжнародний День рослин проводиться під егідою Європейської організації біології рослин (European Plant Science Organisation, Брюсcель) у понад 50 країнах світу, зокрема, країнах Європи, Америки, Леванту, Азії, Океанії та Африки. Метою заходів є поширення знань у галузі наук про рослини – ботаніки, екології, фізіології, клітинної біології рослин, біо- та нанотехнології, генетичної інженерії, сільського господарства, екології, збереження біорізноманіття та ряду інших. Не менш актуальним є й поглиблення природничої освіти та поширення “plant art” – напрямів мистецтва, пов'язаних з рослинним світом – ікебани, флористики, лендарту, оформлення гербаріїв, фотографії, скульптури, живопису, батіку та інших цікавих напрямів.
Національний еколого-натуралістичний центр в рамках відзначення «Дня рослин» організував для учнівської молоді пізнавальні заходи: майстер-класи, екскурсії та науково-практичну дитячу конференцію. Відбір до участі у цих заходах проходив он-лайн до 20 квітня за підготовленими статтями учнів 7-10 класів по дослідних роботах різних напрямків: ботаніка, сільське та лісове господарство, селекція рослин, біорізноманіття, харчування, захист рослин. З Чернівецької області до участі у конференції був запрошений учень 7 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Сторожинецького ЦЕНТУМ Максимюк Віталій, який за успішне навчання під час Всеукраїнської науково-практичної дитячої конференції «День рослин» був нагороджений Сертифікатом Міністерства освіти і науки України.
Цікаво та змістовно проходили заходи організовані працівниками НЕНЦу. Після участі у майстер-класі «Культуральні методи роботи в генетичній інженерії рослин» в Інституті харчової біотехнології та геноміки НАН проходив захист науково-дослідних дитячих робіт у НЕНЦі. На другий день конференції були організовані екскурсії по НЕНЦ та в ботанічні сади м. Києва.
Як підсумок навчання проводилась біологічна вікторина ”Цей дивовижний мікросвіт” та екологічний квест.
Незабутні емоції від різноманіття видів рослин залишились у пам’яті дітей після прогулянки по Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка, в якому створено унікальні за якісним і кількісним складом колекції квітниково-декоративних, лікарських, плодових, овочевих, пряно-ароматичних, кормових і технічних рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, які нараховують понад 10 тисяч видів, форм і сортів. Ці величезні колекції мають надзвичайно важливе наукове та економічне значення. Не менш вражаючим була екскурсія в ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заснованого в 1839 році. Зусиллями кількох поколінь ботаніків зібрано унікальну колекцію рослин різного географічного походження, яка налічує біля 9000 видів, різновидностей, форм та сортів і є однієї з найчисельніших в Україні. У колекціях ботанічного саду налічується близько 10 тисяч видів, форм і сортів різних рослин.
З масою приємних спогадів та почуттям гідності гімназиста повернувся додому Віталій, наймолодший з учасників науково-практичної дитячої конференції.