Школа молодого педагога 2014

25.04.2014 14:30

    Згідно з планом роботи ЦЕНТУМ у четвер, 24 квітня 2014 року, для молодих та малодосвідчених керівників гуртків Сторожинецького районного ЦЕНТУМу відбулось виїзне засідання школи молодого педагога. Даний захід проходив на базі Комарівської ЗОШ І - ІІ ступенів, з тематикою  засідання “Сучасні підходи до виховного процесу, формування особистості на принципах екологічного виховання та традицій закладу”. 

Практичним досвідом та педагогічною майстерністю ділились талановиті освітяни М. І. Бідулько та Д. Г. Грицак. Під натхненним керівництвом Мирослави Іванівни Бідулько на базі школи успішно функціонує гурток Комарівського учнівського лісництва «Юні лісівники-дендрологи». Роботу гуртка презентувала талановита учениця 8 класу А. Леонтій. До речі, Анастасія – переможець обласного (І місце) та всеукраїнського (ІІІ місце) етапів VІІ Всеукраїнського зльоту команд учнівських лісництв (2013 р.). Доповідач охарактеризувала специфіку роботи гуртка, детально зупинилася на найбільш цікавих та визначальних досягненнях.

Увазі присутніх пропонувалося також відкрите заняття гуртківців на тему «Кімнатні рослини на службі здоров’я людини». Застосувавши різні методи роботи з дітьми, Мирослава Іванівна досягла ефективної навчальної, розвивальної та виховної мети. Зауважимо, що темою індивідуального дослідження педагога є «Забезпечення безперервного екологічного виховання на заняттях гуртка». Практичний результат проведеної роботи підтвердив вагомі напрацювання з обраного питання. 

Школярі виявили високий рівень знань біологічних особливостей найпоширеніших кімнатних рослин, обговорили хімічні властивості шкідливих для людини речовин та сполук, які знешкоджуються в приміщенні завдяки «зеленим куточкам». З філософської точки зору проаналізували також енергетику квітів у контексті «фен-шуй». Конкурсні змагання та практикум з висадки кімнатних рослин остаточно згуртували школярів і ще більше надихнули їх любити і вивчати природу.

Протягом заняття Мирослава Іванівна спонукала дітей до індивідуальної роботи, пошукового мислення, чим стимулювала негаснучу увагу та активність гуртківців. У знак вдячності та щирої любові вихованці нагородили свого керівника урочистою подякою, квітами і теплими обіймами. Присутні отримали у подарунок посадковий матеріал для клумб.

Продовжила семінар колишня учениця Мирослави Іванівни, а нині – самостійний керівник гуртка «Юні квітникарі» Д. Г. Грицак. Під її керівництвом юна четвертокласниця Надія Ярова натхненно презентувала науково-дослідну роботу «Морфологічні особливості дятла білоспинного».  До речі, школярка здобула І місце в районному та ІІІ місце в обласному етапах конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» (2014 р.). Дитина підкорила присутніх своєю щирістю та невимушеністю, відвертим захопленням цікавинками птахознавства.

Наступним етапом заходу став фрагмент роботи гуртка «Юні квітникарі», під час якого діти відвідали чарівну країну «Квітка». Казкові «зупинки» – літературна, народознавча, співоча – спонукали дітей активізувати всі набуті знання і якнайшвидше розгадати цікаві завдання. Лагідність і доброзичливість Діани Георгіївни допомагали дітям долати найменші труднощі, а керівнику – досягти мети естетичного виховання, над якою спеціалізовано працює.

        Кульмінацією семінару стала презентація озеленення території школи, що дала змогу відвідувачам побачити на практиці результат багаторічної наполегливої натхненної роботи керівників гуртків на чолі з директором ЗОШ Ніною Василівною Прокопович. Усіх вразили побачені «куточок духовності», осередок «Червоної книги України», де висаджено рідкісні дерева та кущі, дерево шпаківень, естетичні альпійські гірки, острівець вишиванки, алея спортивних здобутків, декоративний годинник, чудернацькі їжачки, черепахи, крокодили, лелеки, «Садочок запахів», куточок відпочинку під відкритим небом…

Уміння відчути красу у нетиповій формі каменя, побачити шедевр серед обламаних гілляк переростають у «футбольний м’яч з бутсом», «чудо-опеньки» або іншу неповторну дивину. Власне закономірно, що провідною думкою заключного круглого столу учасників семінару стало щире захоплення тим, як неймовірна краса починається з любові до своєї роботи, а також – гармонії зі світом навколо нас.