На велосипеді – у здорове майбутнє
Не забуваючи вислів «Діти - наше майбутнє», ми педагоги намагаємося піклуватись про здорове покоління.
Так прийшла ідея з дітьми гуртка «Екологія для дошкільнят» організувати день здоров’я під дивізом: «Велосипед - здоровий спосіб життя». 30 січня відбулися перегони на велосипедах. Діти з задоволенням виконували різні естафети та отримали солодощі.
Діти дізнались, чи є користь від їзди на велосипеді? І, якщо так, то яка? Думаю, що таке велосипед, і як на ньому їздять вам розповідати не треба, а ось про винахідника цього екологічно чистого виду транспорту, думаю, згадати треба.
Винахід велосипеда:
Отже, дав життя велосипеда, а точніше, його "прадідуся" - дерев'яного самокату, німецький барон Карл фон Драйс, сталося це знаменна подія в 1814 році. У 1817 році винахідник запатентував своє "дітище", а, через кілька десятиліть, "веломашину" удосконалили, після чого вона була запущена в масове виробництво. Поступово їзда на велосипеді набувала популярності, незабаром подібне катання стало одним з видів спорту. Їзда на велосипеді популярна і донині, правда, багато хто з нас вважають за краще замінити звичного двоколісного "друга" на не менш звичний сьогодні велотренажер. Різниця тут хіба що в "чистоті" повітря.
Якщо перед вами стоїть питання: "чи купувати велосипед?", Наведу вам переконливі приводи на користь "так".
Так в чому ж полягає користь велосипеда?
1. У першу чергу, це те що цей вид транспорту не заподіює шкоди навколишньому середовищу;
2. Не менш важливо - користь нашому здоров'ю;
Напевно, кожному школяру сьогодні відомо, що їзда на велосипеді досить енерговитратне заняття. Подібні фізичні навантаження сприяють зміцненню м'язів, у тому числі і серцевого м'яза, крім того, поліпшують дихальні процеси, що в свою чергу впливає на обмін речовин, таке катання доступно і дітям, і людям похилого віку.
3. При їзді на велосипеді дихання більш активне;
4. Користь для м'язів ніг;
5. Користь велосипеду для зору.
Не забувайте правила їзди на велосипеді:
1. Не сідати "крутити педалі" відразу після їжі.
2. Слідкувати за появою болю в колінних суглобах важливо! Щоб запобігти зневоднення, забезпечте свій організм під час катання достатньою кількістю рідини, іншими словами, візьміть з собою пляшку з мінеральною водою без газу.
3. Слідкуйте за "посадкою", відрегулюйте кермо і сидіння для комфортної їзди. Перевірте гальма!
4. Перед поїздкою "розігрійте" суглоби, наприклад, зробіть кілька присідань.
Ну ось, мабуть, і все. Вибір за вами!
Будьте здорові.
Підготувала: Токарюк О.Є.- керівник гуртка "Екологія для дошкільнят"
на базі Сторожинецького ДНЗ "Сонечко"