СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР

ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

________________________________________________________________

Н А К А З

31.03.2015                     м. Сторожинець                          №21

 

Про стан навчально-виховної

роботи у творчих об’єднаннях

квітково-декоративного напрямку

    Згідно із планом роботи на 2015 рік та наказом  ЦЕНТУМ від 02.03.2015р.  №15 «Про перевірку  роботи  творчих об’єднань  квітково-декоративного напрямку» протягом березня вивчався стан навчально-виховної роботи гуртків цього напрямку.

    У 2014/2015 навчальному році у творчих об’єднаннях  квітково-декоративного напрямку  укомплектовано 8 творчих груп, у яких займаються 154 вихованці,  -   «Юні квітникарі» ( керівники гуртків:  Маніліч М.М.,  Гнатюк М.Г.,  Костенюк Л.М., Харитон Н.А., Грицак Д.Г., Гаденко А.В. та  «Ландшафтний дизайн» - Гданський І.О., Григоряк А.Г. ).

    Мають певний досвід роботи у гуртках даного напрямку наступні керівники: Харитон Н.А., Грицак Д.Г.

Перевірку здійснено шляхом відвідування занять, вивчення документації,  аналізу рейтингових показників участі у методичній роботі та різних конкурсах, акціях, масових заходах, співбесід та спостережень.

    Перевіряючими встановлено, що всі керівники гуртків спланували роботу відповідно до чинних програм. Навчальний процес  організовують відповідно до затвердженого плану, розкладу занять. Володіють програмовим матеріалом, намагаються доступно  викласти його слухачам.  Крім  планів-конспектів, використовують технічні засоби навчання, наочність, ігровий матеріал.

    Педагоги Харитон Н.А., Грицак Д.Г., Костенюк Л.М.  -  проводять заняття змістовно, цікаво, надають практичні знання з квітникарства. Мають дружелюбні стосунки із гуртківцями, тому і заняття  проходять цікаво та емоційно. Намагаються прищепити кожній дитині любов до природи.     Поширеною формою роботи на заняттях є робота в парах і робота в групах, використання інтерактивних методів: «Круглий стіл», «Мікрофон» та ін. Керівники реалізують тісні міжпредметні зв'язки з біологією, хімією, образотворчим мистецтвом, дотримуються принципу зв'язку навчання із життям, вчать вихованців цінувати людські чесноти, такі як повага, гідність.

    Окремі керівники гуртків спільно з  вихованцями ведуть пошуково-дослідницьку роботу,  беруть участь у Всеукраїнських, обласних конкурсах, акціях та масових заходах.

    У цьому навчальному році вихованці гуртків квітково-декоративного напрямку здобули наступні призові місця:

- вихованка гуртка «Юні квітникарі»на базі Сторожинецького ліцею  Сеник Катерина -  районний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник» - І місце, обласний  етап цього ж конкурсу - ІІ місце. ( кер.  Маніліч М.М.).

- вихованка гуртка «Юні квітникарі» на базі Банилово-Підгірнівської гімназії  Харитон Анастасія - Збір юних аграрників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів – І місце у районному етапі ,  грамота за участь в обласному Зборі. В обласному етапі Всеукраїнської акції «Галерея кімнатних рослин»  – ІІ місце (кер. Харитон Н.А.).

- вихованець гуртка «Юні квітникарі» на базі Комарівської ЗОШ  Рахліцький В’ячеслав в  районному  етапі Збору юних аграрників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів – І місце , в обласному отримав  грамоту за ІІІ місце. В обласному етапі Всеукраїнської акції «День юного натураліста» гуртківці отримали - ІІІ місце.   Семчук Міла та Личман Станіслав стали переможцями обласного етапу конкурсу «Веломанія» (кер. Грицак Д.Г.);

– вихованка гуртка «Юні квітникарі» на базі Михальчанської ЗОШ  Чижевська Тетяна отримала в районному етапі екологічного конгресу «Живи, Земле!» - І місце, а в обласному  етапі - ІІІ місце. В районному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник» Арсеній Альвіна отримала - І місце, а в обласному етапі - ІІІ місце. В обласному етапі Всеукраїнської  акції «День юного натураліста» - ІІІ місце, а в трудовій акції «Дослідницький марафон» - ІІ місце (кер. Костенюк Л.В.).  

      А також вихованці гуртка «Юні квітникарі» з Красноїльської гімназії здобули ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «Галерея кімнатних рослин» (кер. Гнатюк М.Г.);

- вихованці гуртка «Ландшафтний дизайн» (Бобовецький НВК) вибороли ІІІ призове місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «Галерея кімнатних рослин» (кер. Григоряк А.Г.),   а вихованка   Яцюк Катерина зі Сторожинецької ЗОШ №3  виборола - ІІІ місце в районному етапі конкурсу «Юний дослідник» (кер. Гданський І.О.).

      Прикро, але  в жодному конкурсі не взяли участі вихованці Гаденко А.В.

      Керівники гуртків відповідно до плану роботи провели  відкриті заняття та постійно проводять пропаганду екологічного виховання на кожному занятті:

 - Харитон Н.А.  – «Оформлення інтер’єру кімнатними рослинами» 09.12.2014,  «Цікаві історичні відомості та легенди про квіти» 30.09.2014р.

- Грицак Д.Г.- «Характеристика кімнатних рослин. Їх особливості та якості» 25.02.2015р.

-  Гаденко А.В. - «Грунт, його значення» 03.12.2014р.

- Гданський І.О. – «Вода - її значення та властивості» ( тема проведеного заняття не відповідала плану).

Інші керівники гуртків не провели відкриті заняття , плани-конспекти не подали в методичний кабінет ЦЕНТУМ.

 Ряд педагогів є активними учасниками методичних форм роботи, зокрема  Маніліч М.М., Грицак Д.Г., Харитон Н.А.

     Заклад бере участь у ряді акцій «Милосердя», активно відгукувався на пропозиції Гданський І.О.

     Всім керівникам необхідно виконати рішення педради – створити портфоліо гуртка (педагога, вихованця) як своєрідний звіт про результативність своєї роботи.  Так, задовільно характеризується даний вид роботи у Грицак Д.Г. Потребує суттєвого покращення у Харитон Н.А., Гданського І.О., зовсім відсутнє у Гнатюк М.Г., Костенюк Л.М., Гаденко А.В., Маніліч М.М.

    Кожен керівник гуртка усвідомлює завдання, які сьогодні поставлені перед позашкільним навчальним закладом, і працює на кінцевий результат - виховання потреби, формування духовного світу вихованців, загальнолюдських ціннісних орієнтирів шляхом прилучення через гурткову роботу,  вироблення умінь і навичок в різних життєвих ситуаціях під час практичних занять, екскурсій, трудових десантів.

    Екологічна просвіта потребує суттєвого покращення. З цією метою з вересня 2014 року видається газета «Екосвіт», на шпальтах якої висвітлюються новини з життя гуртків, цікава та корисна інформація. Питому роль у створенні, дизайні  та змісті екологічної газети  виконала Грицак Д.Г.  Діана Георгіївна стала постійним дописувачем газети. Інші керівники гуртків вказаного напрямку проявляють певну пасивність : газету не видруковують і не опрацьовують з дітьми , не готують  інформацій з життя гуртків, не залучають вихованців до даного виду діяльності.

Адміністрація   ЦЕНТУМу працює над активізацією роботи сайту. Педколективу слід активно долучитись до подачі інформацій-новин.

    Для покращення стану організації навчально-виховного процесу у ході перевірки було рекомендовано окремим педагогам шляхом самоосвіти та взаємовідвідування занять колег вдосконалювати методику проведення занять, урізноманітнювати види тренувальних вправ. Поповнити папки роздатковим дидактичним матеріалом, естетично оформити його, презентувати свої напрацювання на засіданні  методичного об’єднання гуртків декоративно-ужиткового напрямку у квітні 2015 року.   Пропагувати і підтримувати збереження навколишнього середовища серед  вихованців, школярів та їх батьків. Систематично працювати над оформленням екологічних куточків, забезпеченням наочним та роздатковим матеріалом. Залучати всіх вихованців гуртків до участі у Всеукраїнських, обласних конкурсах, акціях та масових заходах.

На підставі вищезазначеного

 

Н А К А З У Ю:

1. Відзначити послідовну та результативну роботу керівників гуртків   квітково-декоративного напрямку щодо забезпечення екологічних, квітково-декоративних знань та умінь вихованців: Грицак Д.Г., Маніліч М.М., Костенюк Л.М., Харитон Н.А.

2. Керівникам гуртків квітково-декоративного напрямку:

2.1. Поповнити папки роздатковим дидактичним матеріалом, естетично оформити його, презентувати свої напрацювання на засіданні  методичного об’єднання гуртків декоративно-ужиткового напрямку.

 29.04. 2015 року

2.2. Пропагувати і підтримувати збереження навколишнього середовища серед  вихованців, школярів та їх батьків. Взяти активну участь в акції «За чисте довкілля».

25.04.2015 року

2.3. Подавати інформацію про роботу та здобутки гуртка для розміщення на сайті ЦЕНТУМ та в  газеті  «Екосвіт».

                                                                                                       Постійно

2.4. Провести  відкриті заняття , плани-конспекти  подати в методичний кабінет ЦЕНТУМ.

До 29.05.2015 року

3. Методисту ЦЕНТУМ  Жалобі  І. Н.:

3.1. Обговорити  на засіданні методоб’єднання наслідки перевірки стану організації навчально-виховного процесу  в гуртках  декоративно-ужиткового напрямку.

29.04. 2015 року

3.2. Систематизувати матеріали проведення відкритих занять, розроблених та проведених тематичних бесід і свят керівниками гуртків декоративно-ужиткового напрямку.

До 29.05.2015 року

4. Наказ розмістити на офіційному сайті ЦЕНТУМ.

5. Контроль за виконанням даного наказу  залишаю за собою.

 

 

 

Директор ЦЕНТУМ                            С.М. Демчук